Některé chytré telefony je možné nabíjet bezdrátově. Abyste mohli využívat bezdrátové nabíjení, nejdříve si musíte zjistit, zda váš telefon má tuto funkci. Myslím, že bezdrátové nabíjení je ideální v kanceláři na stole, v autě nebo na nočním stolku. Většina bezdrátových nabíječek se prostě položí na stůl a je vidět, že k nim vede nějaký kabel. Mnohem hezčí je vestavěná bezdrátová nabíječka přímo v nábytku. 

 

Bezdrátová nabíječka v nočním stolku

Ikea prodává bezdrátovou nabíječku s názvem RÄLLEN za 500 Kč. Vybrat si můžete mezi černou a bílou barvou. Dodávaná je s kroužkem, který je možné odebrat. Musíte pak vyvrtat do nočního stolku díru o velikosti 64 mm. Pro vyvrtání můžete použít děrovačku také z Ikei. Jmenuje se FIXA.

V mém případě jsem nabíječku zabudoval do nočního stolku MALM. Můžete si samozřejmě vybrat i úplně jiný kus nábytku. Jakmile telefon položíte na nabíječku, rozsvítí se dioda, která signalizuje, že se telefon nabíjí. Diodu ovšem telefon většinou zakrývá.

Bezdrátové nabíjení je pomalejší, než nabíjení přes kabel, ale pokud telefon nabíjíte stejně jako já přes noc, pak je úplně jedno, jestli nabíjení trvá 2 nebo 4 hodiny. Ráno má vždy baterie 100%. Vestavěná bezdrátová nabíječka je stylová a zároveň funkční.

iPhone 8 - bezdrátové nabíjení
iPhone 8 – bezdrátové nabíjení

Výhody bezdrátové nabíječky

  • Dlouhý kabel (190 cm)
  • Pohodlnější nabíjení, než běžnou nabíječkou
  • Hezký vzhled

Nevýhody bezdrátové nabíječky

  • Telefon se musí umístit přesně na nabíječku

Vestavěná bezdrátová nabíječka nejen pro iPhone 8


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *