Mezi kvalitní a cenově dostupnější kamery, které lze připojit do Apple Homekit patří kamera Logitech Circle 2.

Za cenu 5 000 Kč získáte kameru, která umí natáčet video ve Full HD (1080p), má vestavený mikrofon i reproduktor, noční vidění, zorné pole 180° a navíc je možné ji propojit s platformou Apple Homekit.

Obsah balení Logitech Circle 2

Ve žluté krabici najdete další dvě krabičky. V první je pouze kamera. V té druhé je držák, ke kterému je pevně připojený kabel. Dále v krabičce najdete hmoždinky a šrouby pro případnou montáž kamery na zeď. Kabel má 290 cm.

Kabel

Testovaná verze kamery Logitech Circle 2 Wired je drátová. Bohužel se nejedná o UTP kabel, který by kameru mohl napájet prostřednictvím POE. Navíc je kabel připojený k držáku pevně a není možné ho odpojit. Kabel je zakončen koncovkou USB. To znamená, že pokud byste chtěli kabel kamery protáhnout husím krkem, musíte počítat s větším průměrem husího krku. 

Co lze přikoupit

 1. Držák na okno – Logitech Circle 2 Window Mount
 2. Držák do zásuvky – Logitech Circle 2 Plug Mount
 3. Prodloužení kabelu – Weatherproof Extension 4,5 m

Přístup do historie záznamů – Circle Safe

Zdarma můžete sledovat 24 hodin zpětně všechny záznamy. Připlatit si ale můžete i za delší historii záznamů. Zde si můžete prohlédnout ceny předplatného –  Tyto ceny udává Logitech 10.8.2018.

V balíčku premium získáte navíc možnost označit pouze určitou oblast pro detekci pohybu (Motion zones). Dále je v premium balíčku funkce rozeznání osoby od jiného pohybu (zvíře, auto). Osobu pak máte označenou symbolem panáčka. Kamera neumí rozpoznávat konkrétní obličeje a přiřazovat je k lidem. Rozpoznávání obličejů umí kamera od společnosti Netatmo. Na prvních 10 dní budete mít možnost vyzkoušet si Premium verzi zdarma.

Kamera začíná nahrávat pouze ve chvíli, kdy zaznamená pohyb. Záznamy můžete sledovat z aplikace v telefonu nebo přes počítač na adrese circle.logi.com.

V aplikaci Apple Homekit

Abyste získali kód pro párování s aplikací Homekit, musíte odtáhnout těsnění a přečíst poměrně malé písmo. V aplikaci homekit vám přibyde live obraz z kamery a čidlo pohybu. Můžete si nastavit upozornění pokud pohybový senzor zaznamená pohyb. Další funkce v Homekitu nehledejte. Upozornění při nějakém pohybu zasílá i aplikace Logi Circle, takže asi není důvod ji používat ještě znovu přes homekit.

Noční vidění

Jakmile kamera pozná, že je v prostoru málo světla, zapne noční vidění, které funguje velice dobře i ve větší místnosti. Ve venkovním prosotoru jsem kameru netestoval, ale do vzdálenosti pěti metrů by obraz měl být dobrý i v úplné tmě.

Upozornění pouze pokud nejste doma

V aplikaci Logi Circle můžete nastavit, abyste dostali upozornění, pokud kamera zaznamená pohyb. Když jste doma, telefon žádné notifikace nemusí zobrazovat.

Výhody

 • 180° zorný úhel
 • 24 hodinový záznam je dostupný odkudkoli
 • Vhodná i pro venkovní použití
 • Velice snadné nastavení
 • Upozornění pouze pokud zaznamená pohyb a nejste doma
 • Kvalitní mikrofon i reproduktor

Nevýhody

 • Kabel není UTP, ale pouze USB – není dobré pro případné protahování husím krkem
 • Kód pro Homekit se těžce hledá
 • Pouze 24 hodinový záznam zdarma – Za delší historii je nutné měsíčně platit

Své případné dotazy pište do komentářů. Pokud tuto kameru máte, můžete do komentářů napsat nějaké své postřehy.

Recenze: Logitech Circle 2 – Kamera pro Apple Homekit


1 komentář u „Recenze: Logitech Circle 2 – Kamera pro Apple Homekit

 • 20. 2. 2019 (13:41)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  funguje kamera Logitech Circle 2 i pod Google Home?

  Díky za info

  Michal Šmerhovský

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *