Pokud hledáte tipy a nápady pro vybavení domácí kanceláře, v tomto článku najdete moje doporučení a odkazy na konkrétní produkty. Domácí kancelář může být skvělým místem pro produktivitu a kreativitu. Dobré pracovní prostředí v domácí kanceláři může mít obrovský dopad na vaši produktivitu, pohodu a celkově na vaše zdraví. 

Externí monitor

Mezi moje nápady pro vybavení domácí kanceláře určitě na prvním místě patří externí monitor. Použití externího monitoru při práci na notebooku má několik výhod, které přináší zlepšení produktivity, ergonomie a kvality obrazu. Externí monitor v domácí kanceláři poskytuje větší pracovní plochu než displej notebooku. To vám umožní efektivněji pracovat s více otevřenými okny a aplikacemi současně. Na větším monitoru můžete také snadno rozdělit obrazovku mezi aplikacemi, dokumenty a webovými stránkami, což umožňuje rychlejší a jednodušší přístup k informacím.

použití externího monitoru může významně zlepšit ergonomii pracovního prostředí. Notebooky jsou obvykle navrženy tak, aby byly co nejmenší a nejlehčí, což může vést k nepohodlné pracovní pozici. Použití externího monitoru umožňuje uživatelům nastavit monitor ve správné výšce a vzdálenosti od očí, což snižuje riziko bolesti krku, ramen a zad.

Externí monitory obvykle nabízejí vyšší rozlišení a lepší kontrast než většina notebookových displejů. To umožňuje uživatelům lépe vidět detaily v obrazech, videích a dokumentech, což může být užitečné pro práci, jako je například grafický design, fotoreportáže nebo video editace.

Klávesnice

Klávesnice na notebooku často postrádají numerický blok, můžete si ale koupit klávesnici, kterou k notebooku připojíte. Použití externí klávesnice umožňuje uživatelům nastavit klávesnici v optimální výšce a vzdálenosti od těla, což snižuje riziko bolesti rukou, zápěstí a kloubů. Externí klávesnice má obvykle větší klávesy a rozložení než klávesnice notebooku, což umožňuje snadnější a rychlejší psaní. Některé externí klávesnice také obsahují speciální klávesy nebo programovatelné klávesy, které usnadňují přístup k funkcím a aplikacím.

Myš

Touchpady na notebooku jsou často malé a někdy obtížně ovladatelné, což může vést k únavě a přetížení ruky. Počítačové myši jsou obvykle navrženy tak, aby byly pohodlnější a snadněji ovladatelné. Použití myši vám umožní pohodlněji pracovat s notebookem, zlepšit účinnost a rychlost své práce.

Dokovací stanice pro notebook

Zajímavý tip pro vybavení domácí kanceláře je určitě dokovací stanice, kterou mnoho lidí stále nezná. Ať už vám chybí na notebooku konektory nebo chcete jedním cvaknutím připojit k notebooku najednou monitor, klávsenici, myš, reproduktory a další příslušenství, bude pro vás ideální pořídit si dokovací stanici. Některé notebooky jako třeba ThinkPad nebo Dell mívají speciální konektory pro dokovací stanice. Existují ale i univerzální dokovací stanice, které můžete použít s kterýmkoliv notebookem.

Webkamera

Pokud si do své pracovny pořídíte notebook, odpadá problém s pořizováním webkamery. Ke stolnímu počítači se ovšem určitě webkamera hodí pro videohovory nebo schůzky se zákazníky a kolegy přes internet.

Ze všech testů webkamer nejlépe vychází Logitech C980 StreamCam. Jedná se o poměrně drahou webkameru a proto ještě doporučím Logitech Pro Stream Webcam C922 PRO, která také patří k nejlepším a cena je již příznivější.

Logitech C980 StreamCam – Prémiová webová kamera pro živý streaming a tvorbu obsahu v rozlišení HD

Ergonomická kancelářská židle

Kvalitní ergonomická kancelářská židle je důležitým prvkem pro zajištění zdravého a pohodlného pracovního prostředí. Ergonomická židle by měla být plně nastavitelná, aby se dala přizpůsobit potřebám uživatele. Měla by mít nastavitelnou výšku, sklon a opěradlo, aby se mohla přizpůsobit různým tělesným rozměrům a pracovním polohám. Opěradlo by mělo být tvarované tak, aby podporovalo přirozenou křivku páteře a chránilo záda uživatele před namáháním a bolestmi zad. Také by mělo být dostatečně vysoké, aby podporovalo hlavu a krk.

Polohovací stůl

Dalším zajímavým nápadem pro vybavení domácí kanceláře je stůl, u kterého lze snadno měnit jeho polohu. Stisknutím tlačítka nebo otáčením klikou můžete u polohovacích stolů měnit jejich výšku. Můžete stůl tak přizpůsobit svým tělesným rozměrům. Navíc můžete střídat při práci s počítačem polohu sezení s polohou stání. 

Držák pro monitor

Každý monitor má sice svůj stojan ale u některých modelů nelze u stojanu měnit jeho výšku. V takovém případě pro vás bude držák pro monitor nutností. Bez něj nemůžete umístit monitor do správné polohy. Navíc ušetříte i místo na stole protože se držák umístí na kraj stolu a zabírá méně místa než stojany monitorů. Při výběru držáku záleží na tom, kolik monitorů chcete používat. Nejběžnější jsou držáky pro dva nebo i tři monitory. Držák, který je pro dva monitory lze samozřejmě použít i pouze pro jeden monitor, kdy v budoucnu můžete přidat další monitor na již připravený držák.

Wifi router

Spolehlivost wifi routeru je v domácí pracovně nebo kanceláři důležitá. Nejlepším wifi routerům pro rok 2023 jsme se věnovali v tomto článku: Nejlepší wifi router 2023 s Wifi 6 nebo Wifi 7.

NAS – domácí síťové úložiště dat

Mezi nápady pro vybavení domácí kanceláře pro pokročilé uživatele patří domácí síťové úložiště. Abyste nemuseli platit měsíčně za cloudové úložiště jako například Google disk, Dropbox nebo OneDrive, můžete si pořídit do pracovny vlastní řešení v podobě síťového úložiště – NAS. Vzhledem k jednoduchosti nastavení a kvalitě zpracování softwaru bych určitě doporučil značku Synology. Doporučuji nevybírat NAS, který má k dispozici pouze jeden slot pro pevný disk. Abyste mohli nastavit zálohování, vyberte si NAS s minimálně dvěma pozicemi pro pevné disky. Vybírat můžete přímo na stránkách výrobce. Síťová úložiště se prodávají nejčastěji bez pevných disků a musíte si je tedy dokoupit zvlášť. Je ideální vybrat disky, které jsou přímo určené pro nepřetržitý provoz v diskových úložištích(WD Red nebo Seagate IronWolf), ale fungovat bude jakýkoliv pevný disk.

Moje doporučení :

Doporučení disků:

Tipy a nápady pro vybavení domácí kanceláře 2023


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *