Filmy o počítačích

14. 2. 2023

Tyto filmy jsou dobrým způsobem, jak se dozvědět více o technologii, internetu a počítačích, a zároveň se pobavit a odpočinout si. Tento seznam filmů a seriálů obsahuje různé žánry, od akčních filmů po dokumentární filmy a seriály.

Piráti ze Silicon Valley (1999)

Profil filmu na CSFD: Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Tento film z roku 1999 by si neměl nechat ujít žádný počítačový nadšenec. Film popisuje historii vzniku počítačových společností Apple a Microsoft a jejich zakladatelů Steva Jobse a Billa Gatese.

Nebezpečný kód (2000)

Profil filmu na CSFD: Nebezpečný kód

Film je o reálných událostech v životě amerického hackera Kevina Mitnicka, který byl dlouho pronásledován FBI a nakonec byl zatčen. Film se zaměřuje na snahu FBI chytit Mitnicka a na jeho schopnost unikat z jejich sítě. Mitnicka ve filmu ztvárnil herec Skeet Ulrich. Pokud vás tento film zaujme, o hackerovi Kevinu Mitnickovi je také kniha s názvem Umění Klamu.

The social network (2010)

Profil filmu na CSFD: The social network

Film zachycuje vznik Facebooku, jeho první úspěchy a následné problémy mezi zakladateli společnosti.

Válečné hry (1983)

Profil filmu na CSFD: Válečné hry

Klasický film z osmdesátých let, který pojednává o teenagerovi, který omylem díky nehodě spustí simulaci jaderné války na počítači.

Kód Enigmy (2014)

Profil filmu na CSFD: Kód Enigmy

Film je o životě britského matematika a kryptoanalytika Alana Turinga, který během druhé světové války vedl tým, který prolomil kód nacistické Enigmy a přispěl tak k vítězství Spojenců. Film se zaměřuje na Turigův život od jeho studií na univerzitě až po jeho perzekuci kvůli své homosexualitě, což nakonec vedlo k jeho sebevraždě.

Ex Machina (2014)

Profil filmu na CSFD: Ex Machina

Sci-fi film o mladém programátorovi jménem Caleb, který je vybrán k účasti na experimentu, ve kterém testuje umělou inteligenci v těle humanoidní robotky jménem Ava. Během experimentu Caleb objevuje, že Ava je mnohem složitější, než si myslel, a že jeho úkolem není pouze testovat její schopnosti, ale také rozhodnout o její budoucnosti. Film zkoumá etické a filozofické otázky týkající se umělé inteligence, lidské morálky a genderové identity.

Napsat komentář