DSCN4827Tato sluchátka jsou mezi hráči počítačových her velice oblíbená. Na sluchátkách je mnoho tlačítek, která mohou hráčům zpříjemnit zážitek z hraní.

Konstrukce sluchátek je masivní a bohužel tomu odpovídá i váha. Sluchátka jsou moc těžká a při naklonění hlavy dopředu mohou kvůli tomu padat. I přes vysokou váhu sluchátka nikde netlačí. Koženku v hlavovém mostu si můžete vyměnit. V balení jsou tři různé velikosti.

Hlavový most

DSCN4832Velikost hlavového mostu jde samozřejmě jako u každých sluchátek nastavit. Nastavování velikosti jde velice lehce a velikost, kterou si nastavíte se při manipulaci bohužel samovolně mění. Při každém nasazování sluchátek je tedy třeba kontrolovat, jestli jste si s velikostí nepohnuli. To naštěstí zjednodušuje číselná stupnice. Stačí si tedy zapamatovat, že velikost, která vám vyhovuje je číslo 7 a na obou stranách si vždy posunete most na sedmičku.

Mikrofon

DSCN4835Mikrofon se zapne automaticky když se vyklopí. Vyklopit lze do takové polohy, že je stále periferně vidět. To je dobře protože pokud mikrofon ztlumíte, rozsvítí se v něm červené světlo a máte tedy stále přehled o tom, jestli vás ostatní mohou slyšet nebo ne. Zvuk z mikrofonu je velice kvalitní a potlačuje okolní šum. Do stran moc ohýbat nejde, ale to myslím nikomu vadit nebude.

Tlačítka

Na levé mušli je 5 tlačítek a váleček pro ovládání hlasitosti jehož pohyb je krokový. Nejvíce po ruce je tlačítko pro ztlumení mikrofonu. Jak už jsem se zmínil, při vypnutí se mikrofon červeně rozsvítí. Je to sice detail, ale v praxi je to červené světlo hodně praktické.

Na zadní straně mušle je tlačítko pro aktivaci prostorového zvuku 7.1. Samozřejmě ve sluchátkách není 7 reproduktorů. Prostorový zvuk vytváří software dodávaný od Logitechu.

Poslední tři tlačítka G1, G2 a G3 jsou programovatelná. Můžete si tam nastavit různá makra pro počítačové hry, ovládání hudebních přehrávačů nebo jen spuštění prohlížeče ve Windows.

Závěrem

Jde o nadprůměrná sluchátka. Tomu odpovídá i nadprůměrná cena. Nyní je možné sluchátka sehnat nejlevněji za 2 600 Kč. Prodávají se i v bazarech, ale častou vadou je otrhaná koženka z mušlí a hlavového mostu. Někomu by mohla vadit vyšší váha, ale co se týče kvality zvuku tak si myslím, že to za ty peníze stojí.

 Klady a zápory sluchátek

  • Tlačítko pro vypnutí mikrofonu
  • Mikrofon se rozsvítí pokud je vypnutý
  • Pevná konstrukce – nikde nic nevrže
  • Prostorový zvuk 7.1
  • Kabel je opletený
  • Vysoká váha
  • Nastavení hlavového mostu se samovolně mění
  • Časem se otrhá koženka
Recenze: herní sluchátka Logitech G35


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *