tabletTento tablet Polské firmy Goclever je určen pro nenáročné uživatele, kteří dávají přednost nízké ceně před kvalitou. Rozhodně nemůžete čekat od tabletu s cenovkou pod tři tisíce korun zázraky. Za tyto peníze musíte nedostatky přehlížet. Potěší přítomnost GPS, TV tuneru a bohatého příslušenství v balení. Uvnitř balíku je nabíječka, USB kabel, USB redukce, nabíječka do auta a držák do auta. Samozřejmě se najde cílová skupina lidí, pro které je tento tablet vhodný. K takové skupině já určitě nepatřím.

Displej

Na displeji výrobce hodně šetřil. Poznáte to už při prvním spuštění. Díky nízkému rozlilšení 800 x 480 pixelů jsou vidět jednotlivé pixely. Při stisku se displej prohýbá a někdy na dotyk ani nereaguje. Já osobně bych měl s displejem opravdu velký problém. Někdy jsem nevěděl, jestli displej nereaguje na můj dotek, nebo jestli se systém zasekl. Oba problémy se při běžném používání objevily.

Fotoaparáty

Tablet obsahuje dva fotoaparáty. Na zádech najdete fotoaparát s rozlišením 2 Mpx. Na přední straně je kamera pro videohovory s rozlišením 0,3 Mpx. S oběma fotoaparáty jsem vyfotil stejné místo. Můžete posoudit sami kvalitu pořízených fotografií. Obě fotografie jsou zde tak, jak jsem je z tabletu dostal. Nejsou vůbec upravené. Menší fotografie je samozřejmě z přední strany s nižším rozlišením.

Neumím si představit, že bych měl s tímto tabletem pořizovat fotografie, které by za něco stály. Přední kamera na videohovory přes Skype je fajn, ale ta druhá je tam už myslím zbytečně.

Tabletem také můžete natáčet videa. Vidět někoho na ulici natáčet tabletem může vypadat komicky, ale jde to. Kromě fotografií jsem také natočil ukázkové video.

Můžete sledovat i televizi

Televizní tuner, za který si připlatíte 200 Kč funguje docela dobře. Problém může nastat jen se signálem. Na bezproblémové sledování je potřeba mít opravdu silný signál. Ve větších městech asi problém se signálem mít nebudete, ale na vesnicích si na toto dejte pozor.

Při sledování televize baterie vydrží téměř dvě hodiny. Bez vysunuté antény televize vůbec nefunguje. Myslím, že pro řidiče kamionu je tento tablet s televizním tunerem ideální řešení.

Výbava

Jak už je uvedeno v názvu, tablet obsahuje GPS a již zmíněnou televizi. Na stranách tohoto zařízení naleznete tři tlačítka. Jedno pro zapínání a zároveň odemykání tabletu a dvě pro ovládání hlasitosti.

Na třetí fotografii je dobře vidět, které konektory je možné k tabletu připojit. První slot je pro standardní 3,5 mm jack pro připojení sluchátek. Další slot umožňuje rozšířit úložiště Micro SDHC kartou. Interní úložiště je 8 GB, což by někomu nemuselo stačit. Dále je k dispozici slot pro HDMI, USB a nabíječku. Tablet lze nabíjet jak pomocí nabíječky, tak i přes USB například z notebooku.

Závěrem

Pokud hledáte velice levný tablet na občasné prohlížení webu nebo sledování televize na dovolené můžete si bez obav tento tablet vybrat. Jestli chcete zařízení s kvalitním displejem, které bude pracovat plynule a rychle, raději se podívejte po něčem dražším. Doporučit mohu například Google Nexus 7 nebo iPad mini.

  • Obsahuje televizní tuner
  • Nízká cena
  • Možnost rozšíření úložiště Micro SDHC kartou
  • Nízké rozlišení displeje (800×480)
  • Špatné pozorovací úhly
  • Nekvalitní fotoaparát
  • Displej někdy nereaguje

Unboxing video

Na závěr pro vás mám ještě video s prvním rozbalením zařízení z krabice. Uvidíte všechno příslušenství, které je dodáváno s tabletem.

Technické specifikace

Operační systém Google Android 4.0+ (Ice Cream Sandwich)
Úhlopříčka 7″
Typ dotykového displeje:  Kapacitní
Rozlišení 800×480 pixelů
Technologie displeje TFT
Maximální počet dotyků 5 ks
Funkce: Wi-Fi, GPS, USB Host
Senzory Pohybový senzor, Gyroskop
Rozlišení fotoaparátu 2 Mpx
Rozlišení druhého fotoaparátu 0,3 Mpx
Velikost úložiště 8 GB
Operační paměť 512 MB (0,5 GB)
Typ interního úložiště Flash
Slot pro paměťovou kartu Micro SDHC
Procesor: ARM Cortex A5
Frekvence procesoru 1 GHz
Počet jader procesoru 1×
Rozhraní: USB Mini 2.0, microHDMI, Výstup pro sluchátka
Šířka 187 mm (18,7 cm)
Výška 124 mm (12,4 cm)
Hloubka 9,5 mm (0,95 cm)

Recenze: Goclever TAB T76GPS TV


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *