Tyto filmy jsou pouze malým výběrem ze široké škály filmů o cestování časem, které jsou určitě stojí za shlédnutí. Každý z těchto filmů je však oceněn pro své originální zpracování a některé jsou již považovány za klasiku.

Návrat do budoucnosti (1985)

Profil filmu na CSFD: Návrat do budoucnosti

Tento klasický film režiséra Roberta Zemeckise je jedním z nejoblíbenějších filmů o cestování časem. Hlavní postava Marty McFly (Michael J. Fox) se vrací do roku 1955 a musí zajistit, aby se jeho rodiče setkali, aby zabezpečil svoji vlastní existenci. Tento film pokračuje dalšími dvěma díly. Návrat do budoucnosti 2 a 3.

Terminátor (1984)

Profil filmu na CSFD: Terminátor

Příběh se soustředí na androida z budoucnosti jménem Terminator (Arnold Schwarzenegger), který je poslán zpět v čase do Los Angeles v roce 1984, aby zabil Sarah Connorovou (Linda Hamilton), ženu, která se stane matkou budoucího vůdce lidského odporu proti robotům. Naopak Kyle Reese (Michael Biehn), odbojář z budoucnosti, je také poslán zpět v čase, aby Sarah ochránil a pomohl jí porazit Terminátora.

12 opic (1995)

Profil filmu na CSFD: 12 opic

Tento sci-fi film od režiséra Terryho Gilliama sleduje hrdinu, který je poslán zpět v čase, aby zabránil pandemii, která téměř zničila lidskou rasu. Film je plný zvratů a nečekaných momentů.

Zakletý v čase (2009)

Profil filmu na CSFD: Zakletý v čase

Hlavním tématem filmu je cestování časem. Příběh sleduje muže, který má genetickou poruchu, která mu umožňuje cestovat v čase. Henry se nekontrolovatelně objevuje a mizí v různých časech, což způsobuje náročné situace ve vztahu s jeho manželkou, kterou zná od dětství. Henry se snaží udržet svůj vztah s Clare, ale jeho cestování časem způsobuje mnoho výzev.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Profil filmu na CSFD: Looper: Nájemný zabiják

Film se odehrává v dystopické budoucnosti a sleduje konflikt mezi looperem jménem Joe (hraje jej Joseph Gordon-Levitt) a starší verzí sebe sama (hraje Bruce Willis), který přijíždí z budoucnosti, aby změnil události. Joe je zabiják najatý místní mafií v budoucnosti. Jeho úkolem je zabíjet lidi, kteří jsou mu zasláni z budoucnosti tak, aby nezanechali stopy. Mafiánský boss vezme na vědomí, že existuje cesta, jak se zbavit svých looperů, a proto pošle mladou verzi Joea, aby zabila starší verzi sebe sama, což je v této realitě možné. Starší Joe ale unikne a zahájí vlastní hru na kočku a myš s mafiánskou organizací a mladým Joem.

Lásky čas (2013)

Profil filmu na CSFD: Lásky čas

Romantická komedie s prvky sci-fi od režiséra Richarda Curtise. Hlavní postavou filmu je Tim (hraje jej Domhnall Gleeson), který zjistí, že mu jeho otec (hraje Bill Nighy) a muži z jeho rodiny dědili schopnost cestovat časem.

Tim tuto schopnost využívá k napravení svých chyb a zlepšení svého života, zejména v oblasti vztahů. Po setkání s Mary (hraje Rachel McAdams) se Tim snaží získat její srdce a pomocí svého daru se vrací v čase, aby upravil chyby a zlepšil své šance na úspěch.

Interstellar (2014)

Profil filmu na CSFD: Interstellar

V blízké budoucnosti je Země ohrožena globální krizí, která ohrožuje celou lidskou civilizaci. McConaughey hraje Coopera, bývalého astronauta, který je vybrán k účasti na misi, která má najít nové obyvatelné místo pro lidstvo mimo Sluneční soustavu. Společně s týmem dalších astronautů a umělé inteligence jménem TARS se vydávají do neznámého vesmíru na cestu, která je plná nebezpečí a překvapení.

The Butterfly Effect (2004)

Profil filmu na CSFD: Osudový dotek

Hlavní postavou je Evan (hraje jej Ashton Kutcher), který trpí častými výpadky paměti a začne využívat svůj dárek, aby se pokusil změnit svou minulost a zachránit lidi, které miluje.

Evan zjistí, že se může vrátit v čase zpět a přepsat svou minulost, aby změnil budoucnost. Když toto udělá, začne se stávat celá řada neočekávaných věcí, které způsobí důsledky, o kterých nevěděl, a které se stávají horšími a horšími.

Tajemná záře nad Pacifikem

Profil filmu na CSFD: Tajemná záře nad Pacifikem

Film se zabývá tématy lásky, ztráty, touhy po rodině a rozhodování, které může mít velký dopad na naše životy. „Tajemná záře nad Pacifikem“ byla po svém vydání chválena za výkony hlavních herců a vizuální stránku filmu, která zachycuje krásu australské krajiny.

Nejlepší filmy o cestování časem


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *