Je čím dále tím více lidí, kteří mají možnost pracovat z domova. Dokonce někteří nemají ani jinou možnost. Protože strávíme v domácí pracovně mnoho hodin, je dobré se zamyslet nad tím, jaké vybavení k práci používáme. V dnešním článku najdete doporučení nebo inspiraci pro vaši domácí pracovnu.

Notebook

Ať už jako jediný počítač nebo jako doplnění ke stolnímu počítači, notebook se určitě hodí do každé pracovny. Existují pouze 3 značky notebooků, které bych doporučil. ThinkPad nebo Dell je skvělá volba pokud chcete pracovat v operačním systému Windows. Uživatelé zařízení od Apple neudělají chybu pořízením Macbooku, který je také kvalitní.

Tyto 3 značky také často nabízí možnost připojení notebooku k dokovací stanici. To se hodí v případě, že často notebook odvezete mimo pracovnu ale vždy se vrátíte k pracovnímu stolu, kam ho chcete připojit rychle k reproduktorům, monitorům, klávesnici, myši a dalším příslušenstvím.

Kromě nákupu nových notebooků můžete sáhnout i po notebooku z bazaru. U těchto tří značek není problém v tom, pokud je notebook 2 roky starý. Navíc lze tyto bazarové notebooky koupit jako repasované u firem jako je importpc.cz nebo levnapc.cz, kde dostanete záruku 12 měsíců.

Notebooky ThinkPad

Pro naprostou většinu uživatelů se hodí ThinkPad řady TProhlédnout řadu T na Alza.cz. Jedná se o velice kvalitní notebooky, kde je dobrá rovnováha mezi cenou a výkonem.

Pro častější přenášení nebo cestování je vhodnější sáhnout po ThinkPadu z řady XProhlédnout řadu X na Alza.cz. V řadě X najdete ThinkPady, které vynikají nízkou hmotností a dlouhou výdrží na baterii. 

Nejnáročnější práce, pro kterou potřebujete velký výkon zajistí ThinkPady z řady PProhlédnout řadu P na Alza.cz.

Lenovo ThinkPad T14s Gen 1 – skvělý pracant pro domácí kancelář

Notebooky Dell

Z pracovních notebooků značky Dell bych doporučil řadu XPS nebo Latitude. Stejně jako u ThinkPadů i zde můžete počítat s kvalitní konstrukcí a prémiovou zárukou, díky které dorazí servis přímo k vám domů, kde notebook v případě potíží opraví. 

Dell XPS 13 – tenké rámečky, malé rozměry a váha 1,2 kg – ideální na časté přenášení

 

Macbook

U notebooků od Apple je výběr poměrně jednoduchý. Vybírat můžete Macbook Air nebo Macbook Pro. Zde se v tuto chvíli vyplatí kupovat pouze počítače s procesorem M1.

Macbook Pro – zůstaňte v ekosystému Applu

Webkamera

Pokud so do své pracovny pořídíte notebook, odpadá problém s pořizováním webkamery. Ke stolnímu počítači se ovšem určitě webkamera hodí pro videohovory nebo schůzky se zákazníky přes internet.

Ze všech testů webkamer nejlépe vychází Logitech C980 StreamCam. Jedná se o poměrně drahou webkameru a proto ještě doporučím Logitech Pro Stream Webcam C922 PRO, která také patří k nejlepším a cena je již příznivější.

Logitech C980 StreamCam – Prémiová webová kamera pro živý streaming a tvorbu obsahu v rozlišení HD

Mikrofon

Mikrofon najdete v notebooku a často i ve webkamerách. Málokdo tedy potřebuje dokupovat mikrofon. Přesto pokud chcete opravdu velice kvalitní zvuk, bez mikrofonu se neobejdete. Doporučuji mikrofon RODE NT-USB.

Klávesnice

U klávesnice záleží na tom, jestli preferujete nízké nebo vysoké klávesy. Já si oblíbil nízkoprofilové klávesnice. Doporučil bych klávesnici Logitech MX Keys nebo Logitech MX Keys Plus. Ovšem pozor na anglickou verzi kláves. Na našich stránkách najdete recenzi na klávesnici Logitech Craft.

Myš

U myši se můžete rozhodnout, jestli si pořídíte klasickou nebo vertikální. Obě varianty nabízí Logitech: Logitech MX Master 3 a vertikální verzi Logitech MX Vertical

Router

I router je důležitou součástí domácí kanceláře. Vyplatí se určitě sáhnout po routeru s technologií WIFI 6. Výběr nejlepších routerů najdete v našem článku Nejlepší router 2021- WIFI 6.

Synology NAS

Abyste nemuseli platit měsíčně za cloudové úložiště jako například Google disk, Dropbox nebo OneDrive, můžete si pořídit do pracovny vlastní řešení v podobě síťového úložiště – NAS. Vzhledem k jednoduchosti nastavení a kvalitě zpracování softwaru bych určitě doporučil značku Synology. Doporučuji nevybírat NAS, který má k dispozici pouze jeden slot pro pevný disk. Abyste mohli nastavit zálohování, vyberte si NAS s minimálně dvěma pozicemi pro pevné disky. Vybírat můžete přímo na stránkách výrobce. Síťová úložiště se prodávají nejčastěji bez pevných disků a musíte si je tedy dokoupit zvlášť. Je ideální vybrat disky, které jsou přímo určené pro nepřetržitý provoz v diskových úložištích(WD Red nebo Seagate IronWolf), ale fungovat bude jakýkoliv pevný disk.

Moje doporučení :

Doporučení disků:

Brýle proti modrému světlu

Proti únavě očí můžete bojovat s brýlemi, které disponují filtrem proti modrému světlu. Eliminují negativní záření z monitoru a tak chrání vaše oči před poškozením. Abyste získali brýle na míru, navštivte optiku, kde vám změří zrak a navrhnou brýle přímo pro vaše oči. Druhou a levnější variantou je vybrat si již hotové brýle přímo na eshopu Alzy.

Vychytávky na závěr

Inspirace pro domácí pracovnu – Tipy na homeoffice


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *