Při nákupu lepšího wifi routeru se od roku 2021 již určitě vyplatí sáhnout po routeru, který podporuje WIFI 6. Tento standard je také označován jako Wifi 802.11AX nebo jen WIFI AX. 

Wifi 6 technologii najdeme v dnešní době již i mezi cenově dostupnými modely routerů. I když zatím možná nemáte zařízení, která by Wifi 6 podporovala, do budoucna určitě budete mít notebook, telefon nebo televizi, kde již wifi 6 bude. 

Proč chtít wifi 6?

Zatímco wifi 5 přineslo vylepšení jen u 5Ghz pásma, u nové wifi 6 došlo k vylepšení i u 2,4Ghz pásma. Wifi 6 jednoduše řečeno přichází s vyšší rychlostí a navíc také s větší kapacitou. To znamená, že router „utáhne“ více zařízení najednou. Bohužel pro opravdu plné využití wifi 6 je ideální mít všechna připojená zařízení s technologií WIFI 6, což je velice složité zajistit.

Nejlepší routery v roce 2021 s podporou WIFI 6

Výběr následujících dvou routerů je ideální v poměru ceny a výkonu. 

Asus RT-AX55

Kde koupit: Asus RT-AX55 na Alza.cz

Pokud nepotřebujete u routeru používat USB port, pak bych určitě na prvním místě doporučil Asus RT-AX55. Zpracování routerů od společnosti ASUS je vždy perfektní. Navíc jejich nastavení uvnitř routeru je přehledné a česky. Router je možné ovládat i přes mobilní aplikaci.

Asus má také u routerů skvěle propracovanou možnost připojení dalších routerů pro rozšíření wifi signálu pomocí MESH systému. O tom, jak funguje a jakým způsobem mesh systém s routery Asus nastavit jsme psali článek: Mesh pomocí routerů od značky Asus.

  • Má neoddělitelné antény, které lze polohovat
  • Router nelze umístit na zeď
  • Správa routeru v češtině
  • Bez USB portu
  • Nízká spotřeba (okolo 6 W)
  • Možnost použití MESH systému

Asus RT-AX55 - Nejlepší routery v roce 2021 s podporou WIFI 6

TP-Link Archer AX50

Kde koupit: TP-Link Archer AX50 na Alza.cz

Tento router má proti předchozímu USB 3.0 port a díky tomu do něj můžete připojit například tiskárnu nebo pevný disk. Díky připojení pevného disku může router fungovat. I tento router je možné spravovat v češtině. Bohužel tento router nepodporuje Mesh. Pokud potřebujete pouze jeden router pro menší dům nebo běžný byt, zvolit tento router určitě nebude chybou.

  • Má USB pro pevný disk nebo tiskárnu
  • Nepodporuje MESH systém
  • Vyšší spotřeba (okolo 11 W)

nejlepší wifi routery 2021

Nejlepší router 2021- WIFI 6


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *