Abyste mohli začít používat systém Philips Hue, budete k tomu potřebovat zařízení s názvem Philips Hue Bridge. Tuto bílou krabičkou připojíte kabelem k internetu, k napájení a spárujete s aplikací Hue přes chytrý telefon nebo tablet. Bridge lze k internetu připojit pouze kabelem. Bezdrátově na WiFi ho připojit nelze.

Jakmile Bridge spárujete, víckrát už ho přímo nepoužijete, ale stejně jako třeba router ho pro fungování budete potřebovat.

Ovládání chytrých světel pro více uživatelů

Ve většině domácností žije více lidí a samozřejmě je možné, aby se na Bridge připojilo více mobilních telefonů. Stačí si vždy stáhnout aplikaci Hue a spojit s Bridgem. U Apple HomeKit se ovládání pro více uživatelů řeší tak, že první člověk založí novou domácnost a poté pozve

Bridge komunikuje se žárovkami nebo dalším příslušenstvím přes protokol ZigBee. ZigBee má dosah přibližně v okruhu 75 metrů. Dá se tedy říci, že dosah Bridge pro jednotlivé žárovky a příslušenství je podobný jako dosah vašeho WiFi routeru.

Bridge můžete zakoupit na Alza.cz: https://www.alza.cz/philips-hue-bridge-apple-home-kit-d4051889.htm

Philips Hue Bridge

Srdce systému Philips Hue

K jednomu Bridge můžete připojit maximálně 50 žárovek a až 12 dalších příslušenství jako jsou například senzory pohybu a podobně. Můžete připojit i více zařízení, ale pak začne docházet k delším reakcím v systému. Vyplatí se pak pořídit další Bridge.

Celý systém Philips Hue můžete provozovat na iOS i na zařízeních s Androidem. Ovládá se přes aplikaci HUE a tu lze stáhnout pro Android i iOS. Jablečné zařízení mají navíc výhodu v tom, že Philips Hue můžete používat i přes rozhraní HomeKit.

V dalším článku se dozvíte, jak vybrat pro bridge chytré žárovky a jak je nainstalovat.

Pokud se chcete dozvědět další zajímavosti z oblasti chytré domácnosti, navštivte naši rubriku Chytrá domácnost.

#1 Philips Hue Chytrá domácnost – Philips Hue Bridge Recenze


2 komentáře u „#1 Philips Hue Chytrá domácnost – Philips Hue Bridge Recenze

 • 21. 12. 2019 (11:54)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den , chtěl bych se zeptat jak spárovat druhý Homér bridge který jsem dal na půdu protože ten hlavní mi nepokreje celou domácnost vydím ho jako druhý home bridge ale nemohu dostat světla aby je viděl i ten druhý

  Reagovat
  • 29. 1. 2020 (17:56)
   Trvalý odkaz

   Nový homebridge stačí připojit kabelem k routeru nebo do switche (záleží na konkrétní domácí síti) stejným způsobem, jako první homebridge. Následně v telefonu přes aplikaci HUE vyberte Nastavení > Zařízení Hue Bridge > Přidat Hue Bridge.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *