Základem chytré domácnosti je rozsvěcení světel na dálku, mobilním telefonem nebo prostřednictvím hlasového asistenta. Existuje více druhů žárovek od různých výrobců.

K levnějším řešením patří žárovky od firmy Koogeek. Vyplatí se hlavně pokud chcete žárovek pouze pár kusů na zkoušku. Propracovanější, ale dražší řešení nabízí Philips Hue. Philips Hue je proti konkurenci dražší hlavně na začátku, kdy musíte kromě žárovek pořídit také Hue Bridge, což je bílá krabička, která se připojí k internetu kabelem a komunikuje se všemi žárovkami.

White ambiance

Žárovky Philips Hue se prodávají ve třech řadách:

  • White and Color ambiance – Možnost změny barev
  • White Ambiance – Možnost nastavení chromatičnosti (postupně ze studené bílé do teplejší žluté)
  • White – pouze stmívání

Instalace a první dojem

V minulém článku jsem popsal zařízení Philips Hue Bridge. Nejprve musíte toto zařízení připojit k internetu a napájení. Aktivaci provedete přes aplikaci Hue na mobilním telefonu. Teprve poté můžete začít s instalací jednotlivých žárovek. Samozřejmě musíte vyšroubovat staré žárovky a nahradit je novými. Po výměně všech žárovek rozsvítíte běžným vypínačem a chytré žárovky se normálně rozsvítí.

Abyste mohli v budoucnu žárovky ovládat, musíte samozřejmě nechat vypínač stále zapnutý. Aplikace Hue vás provede celým procesem spárování žárovek. Nastavení je jednoduché a rychlé. Žárovky můžete přidat také do aplikace Apple Homekit.

Problém se starými vypínači

To, že musí zůstat vypínače neustále zapnuté je logické, ale nepraktické. Ze zvyku často budete vypínače automaticky vypínat. Dočasně se dá tento problém vyřešit přelepením lepící páskou.

Tímto problémem se začala zabývat i firma Samotech a přišla s vypínači, do kterých lze philips hue Dimmer Switch položit.

Dimmer Switch Philips

Určitě budete chtít nové žárovky ovládat kromě telefonu také normálním vypínačem. K tomu budete potřebovat Dimmer Switch od Philips. Na zadní straně vypínače je magnet.

Ovládání mimo domácnost

Všechny žárovky od Philips Hue můžete ovládat i mimo domov. Pokud používáte HomeKit, pak musíte mít nějaké domácí centrum (homepod, iPad nebo Apple TV). Žárovky však můžete ovládat i bez domácího centra přímo přes aplikaci Philips Hue.

Fotogalerie

Zde si můžete prohlédnout, jak vypadá starter pack, který obsahuje žárovky, vypínač i Hue bridge. Starter pack můžete zakoupit zde

Výhody a nevýhody

Výhody:

  • Možnost ovládání žárovek i mimo domácnost.
  • Kromě žárovek můžete koupit také vypínače.
  • Můžete postupně doplňovat o další příslušenství – Pohybové senzory a podobně.

Nevýhody:

  • Vyšší cena než u ostatních výrobců.
  • Na Hue Bridge připojíte pouze žárovky od Philips.
  • Musíte nějak vyřešit problém se starými vypínači.
#2 Philips Hue Chytrá domácnost: White ambiance


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *