Bezdrátová myš MX Master 2S od společnosti Logitech je určena pro opravdu náročné uživatele. Nabízí citlivost 4000 DPI což ocení nejen profesionální grafici. Navíc je možné ji používat až pro 3 počítače současně.

Skvělá ergonomie

První věc, které si na myši všimnete je ergonomický tvar. A opravdu do ruky padne skvěle. Tedy za předpokladu, že jste pravák. Pro leváky tato myš určitě není.

Používejte 1 myš pro více počítačů

Cena za tuto myš je poměrně vysoká – 2 400 Kč, ale můžete ji použít až pro 3 různá zařízení. To vás může přesvědčit si pořídit jednu dražší myš místo několika levnějších.

První zařízení připojíte přes unifying přijímač. Další dvě zařízení pak připojíte přes Bluetooth. Přepínat mezi zařízeními můžete tlačítkem, které je ve spodní části myši.

Nabíjení

Myš má vestavěný akumulátor a není tedy možné v ní měnit baterie. Myš se nabíjí přes dodaný kabel s konektorem micro USB. Na jedno nabití vydrží přibližně 2 měsíce.

Zvláštní kolečko

Kolečko na této myši má dva režimy. Točit s ním můžete na volnoběh nebo na kroky. Režimy můžete přepínat tlačítkem nad kolečkem. Tuto funkci má mnoho jiných myší, ale MX Master 2S umí v krokovacím režimu při určité rychlosti kolečka automaticky přepnout na volnoběh.

Navíc na myši najdete ještě jedno kolečko na levé straně. Můžete si nastavit, co tímto kolečkem chcete ovládat. Osobně používám boční kolečko pro nastavování hlasitosti, ale kromě toho můžete ovládat horizontální scrollování, zpět a vpřed, zvýšení a snížení jasu displeje, přepínání mezi aplikacemi, zoom a další.

Boční tlačítka

Vedle bočního kolečka najdete ještě dvě malá tlačítka, která pravděpodobně většina lidí bude používat pro zpět a vpřed. I pro tato tlačítka si samozřejmě můžete nastavit jakoukoliv akci. Například spuštění kalkulačky, ztlumení hlasitosti, režim spánku počítače atd.

Jak jsem už zmínil, tato tlačítka jsou opravdu malá a jejich používání není úplně pohodlné.

Ještě jedno skryté tlačítko

Pod palcem ruky se na myši skrývá ještě jedno tlačítko, které Logitech nazývá Gesture button. Tlačítko reaguje buď jenom na stisk, nebo ho stisknete a zároveň uděláte nějaký pohyb myší. Gest se dá nastavit mnoho a není tedy jednoduché si všechna gesta zapamatovat pokud je ovšem chcete využívat.

Herní nebo kancelářská myš?

S myší se dá pohodlně hrát počítačové hry i když je primárně určena pro kancelářské využití. Pokud si po práci večer chcete chvíli zahrát nějakou hru, nebude to problém.

Funkce Logitech Flow

Aby těch funkcí nebylo málo, nabízí Logitech vychytávku s názvem Logitech Flow. Nejdříve si nainstalujete ovládací software. Myš můžete sice ovládat i bez něj, ale nebudou vám fungovat některé funkce. Tento software nainstalujete až na 3 počítače a tím se spojí do jednoho virtuálního počítače.

Pokud najedete kurzorem myši na okraj obrazovky jednoho počítače, přejdete na obrazovku druhého počítače. V tomto režimu můžete pracovat i s kopírováním. Na prvním počítači si zkopírujete například text nebo i soubor a přejedete kurzorem na druhý počítač, kam text nebo soubor přesunete.

Bohužel nelze soubory přesouvat pomocí drag and drop a můžete je pouze kopírovat přes pravé tlačítko myši nebo CTRL+C a následně vložit přes CTRL+V. Při přejíždění kurzoru navíc dojde k velice krátkému zaseknutí.

Výhody myši Logitech MX master 2s

 • Myš lze používat až pro 3 počítače
 • Skvělá ergonomie
 • Citlivost 4000 DPI zajistí velkou přesnost
 • Funkce Flow
 • Kolečko s přizpůsobivým chodem

Nevýhody myši Logitech MX master 2s

 • Vyšší cena: 2 400 Kč
 • Dvě boční tlačítka jsou malá
 • Není pro leváky

Koupit na Alza.cz: Logitech MX Master 2s

Přečtěte si další recenze na stránkách Geekblog.cz

Recenze: Logitech MX master 2s


2 komentáře u „Recenze: Logitech MX master 2s

 • 9. 8. 2019 (01:52)
  Trvalý odkaz

  Zdravím, chtěl jsem se zeptat jednu věc k funkci Logitech Flow. Je nutné, aby obě zařízení byla připojena k jedné a téže síti?

  Mockrát děkuji za odpověď

  Reagovat
  • 23. 11. 2019 (18:40)
   Trvalý odkaz

   Ano, pro funkci Logitech Flow je potřeba, aby obě zařízení byla připojena k jedné síti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *