Na začátku roku jsem psal článek o dokovací stanici pro Samsung Galaxy Nexus. Jednalo se o verzi pro vertikální vložení telefonu. Nyní se mi dostala do ruky druhá oficiální stanice pro tento telefon. Její název je Samsung EDD-D1F2 a telefon se do ní vkládá horizontálně.

Design této dokovací stanice je ve stejném stylu jako u té předchozí. V obou případech je výrobcem Samsung. Není se tedy čemu divit. Dock s telefonem dobře ladí a myslím že se hodí do většiny interiérů.

DSCN4777

Oproti vertikální stanici zde chybí HDMI konektor. Jak jsem zjistil, tak to vůbec nevadí. HDMI konektor se dá využít k přenosu obrazu na větší monitor pouze u některých aplikací (YouTube). Místo HDMI konektoru se u této verze objevil konektor pro 3,5 mm jack. Myslím, že tento konektor pro poslech hudby je tam úplně zbytečně. Někdo ho možná někdy využije. Já ne.

Pro nabíjení se využívají 3 pin konektory na pravé straně telefonu. Doba nabití je myslím srovnatelná u obou dokovacích stanic. Přesně jsem dobu nabíjení nesledoval. Od té doby, co používám dokovací stanici nemusím sledovat stav baterie. Telefon je vždy nabitý a nikdy se mi nestane, že by se úplně vybila baterie.

Je tato stanice lepší?

Vzhledem k tomu, že jsem měl v úmyslu používat mobilní telefon v době, kdy jsem doma jako budík, je pro mě lepší volbou tato stanice. Horizontální vložení telefonu nabízí mnohem větší hodiny, které jsou vidět přehledně po celém pokoji. Předpokládal jsem, že bude problém při příchozím hovoru telefon vyndat, ale jde to dobře. Narazil jsem spíš na opačný problém. Někdy telefon nepozná, že je vložen do doku a musím vložení opakovat.

Někdo, kdo chce mít místo pro odložení telefonu s tím, že se přitom bude telefon nabíjet by měl sáhnout spíše po EDD-H1F2. Pokud máte v plánu mít dokovací stanici na nočním stolku a používat telefon jako budík, vyberte si raději EDD-D1F2. Určitě nevybírejte podle toho, že EDD-H1F2 má HDMI konektor.

Recenze: Samsung EDD-D1F2


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *