Razer Kraken Pro

Razer je jedna z nejlepších značek, která vyrábí příslušenství pro hráče počítačových her. V dnešní recenzi se podíváme na sluchátka Razer Kraken Pro black edition. Tato sluchátka jsou častěji k vidění v zelené výrazné barvě. Já mám k dispozici black edition, tedy verzi v černém provedení.

Balení je jako u všech produktů Razeru hodně propracované. Sluchátka jsou v krabici vystavena jako by šlo o svatý grál. Sice trvá docela dlouho, než je z krabice vybalíte, ale vypadá to skvěle. Razer přidává do balení stejně jako Apple samolepku se svým logem. Můžete si ji nalepit na stůl, auto nebo třeba na notebook.

Konstrukce

Konstrukce sluchátek je pevná, avšak díky použitým plastům se stává, že při manipulaci vržou. Naštěstí po nasazení sluchátek na hlavu už nikde nic nevrže. Pokud sluchátka často přenášíte můžete sklopit mušle do vnitřní části. Ušetří to spoustu místa v batohu.

Na uších jsou sluchátka hodně příjemná. Můžete je používat celé hodiny a nikde vás nebude nic tlačit. Velikost mušlí by mohla být možná o něco větší protože pokud máte velké uši stejně jako já, budete cítit okraje sluchátek.

Velikost hlavového mostu si můžete samozřejmě nastavit podle velikosti vaší hlavy. Nastavuje se krokově a velikost pevně drží. Nestane se tak, že byste si při manipulaci hýbali s velikostí a stále ji museli upravovat. Prostě seberete sluchátka ze stolu, dáte si je na hlavu a velikost je stále správná.

Zvuk

I při vysoké hlasitosti není zvuk vůbec zkreslený. Díky kvalitnímu tlumení okolních zvuků vás nebude nic rušit. Tato sluchátka podávají silné basy. Někomu by to mohlo vadit, ale já jsem s tím spokojený. Zvuk se dá ještě vylepšit díky softwaru, který Razer nabízí na svých stránkách zdarma ke stažení.

Mikrofon

Mikrofon se vysouvá z levé mušle. Pokud ho zrovna nepoužíváte, nevíte o něm vy ani vaše okolí. Tento skvělý systém skrytí mikrofonu můžete vidět i u sluchátek značky SteelSeries. Mikrofon se dá libovolně ohýbat a nemusíte ho periferně vůbec vidět.

Při používání jsem narazil na problém, který nezpůsobuje mikrofon, ale souvisí s ním. Zvuky ze sluchátek jsou při vyšší hlasitosti slyšet v mikrofonu. To nepotěší hlavně vaše kamarády se kterými budete komunikovat po internetu.

Závěrem

Tato sluchátka jsou opravdu kvalitní, pohodlná a umí přehrávat velice dobře basy. Dobře se převáží a díky 3,5mm jack konektoru je můžete používat třeba i k mobilnímu telefonu. Dokonce i mikrofon funguje pro hovory. Dobře se dají využít třeba při delších hovorech, kdy po půl hodině nevíte, do které ruky si mobil přehodit. Telefon máte na stole, sluchátka na uších a ruce jsou volné pro jinou práci. Trochu si budete muset pohrát s nastavením zvuku v počítači protože na sluchátkách není ovládání hlasitosti. Sluchátka jsou ideální pro hráče počítačových her, ale hodí se i pro běžného uživatele na poslech hudby a podobně.

  • Zasouvací mikrofon
  • Nastavení velikosti hlavového mostu pevně drží
  • Složení sluchátek pro pohodlné přenášení
  • Jsou pohodlná
  • Dobře tlumí okolní rušivé zvuky
  • Při manipulaci plast vrže
  • Chybí ovládání hlasitosti na kabelu nebo na sluchátkách
  • Chybí ovládání mikrofonu na kabelu nebo na sluchátkách
  • Zvuky ze sluchátek jsou při vyšší hlasitosti slyšet v mikrofonu
  • Ve sluchátkách se potí uši

Technické specifikace

Typ: uzavřený
Průměr měniče: 40 mm s neodymovými magnety
Impedance: 32 Ohm
Citlivost: 110 ± 4 dB / mW
Maximální příkon: 50 mW
Frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 kHz
Konektor: 3,5 mm jack kombinovaný (sluchátka + mikrofon)

Mikrofon:
Frekvenční rozsah: 100 Hz – 10 kHz
Citlivost: -40 dBV / Pa

Délka kabelu: 1,3 m + 2 m prodlužovací kabel
Hmotnost: 293 g

Recenze: Razer Kraken Pro


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *