Netatmo Healthy Home Coach je jedno z mnoha zařízení, které se může zařadit do kategorie „Pro chytrou domácnost“. Je zajímavé sledovat odkudkoli na světě, jaká teplota a vlhkost je právě u vás doma v obýváku. Přesně toto Netatmo Healthy Home Coach umí.

Kromě teploty umí také změřit hladinu CO2 a hladinu hluku. Jedná se o zařízení určené do vnitřních prostor. Nemůžete ho tedy používat pro měření mimo domov.

Pořídit ho můžete na Alza.cz za 2 700 Kč (v době psaní článku 22. března 2018). Odkaz: Netatmo Healthy Home Coach na Alza.cz

Co zvládne Healthy Home Coach změřit:

  • Teplotu
  • Vlhkost
  • CO2
  • Hluk (pouze v aplikaci přímo od výrobce)

Krabice a první nastavení

Nejprve si stáhněte aplikaci Healthy Home Coach z Apple store nebo z Google play. Aplikace vás navede na registraci a spojení se zařízením. Tím, že budete s mobilním telefonem připojeni k domácí wifi umožníte, aby si Healthy Home Coach převzalo heslo a přihlásí se k internetu i bez zadávání hesla k wifi.

Aplikace je pouze v angličtině, ale i bez její znalosti se s aplikací dá dobře pracovat. Přes položku „Configure Homekit“ můžete vaše nové zařízení přidat také do aplikace „Domácnost“, která je přímo od Applu a určitě doporučuji ji používat.

Zobrazení přes aplikaci Healthy Home Coach

Aplikace přímo od výrobce Netatmo je dobře zpracovaná. Naměřené informace zobrazuje přehledně včetně hezkých grafů. Velkou výhodou je i to, že naměřená data sbírá na svůj server a vy pak můžete sledovat naměřené údaje opravdu odkudkoli na světě.

Zobrazení přes aplikaci Domácnost

V aplikaci Domácnost, kterou najdete ve svém iPhonu nebo iPadu již předinstalovanou můžete sledovat všechna chytrá zařízení od různých výrobců. To je velká výhoda, pokud používáte více chytrých produktů se štítkem „Works with Apple HomeKit“. Máte zkrátka vše na jednom místě.

Nevýhodou je, že zobrazuje méně podrobné informace z čidel a nejsou zde ani grafy s historií.  Také pokud chcete údaje sledovat mimo domov, musíte mít doma iPad, který bude data přeposílat z čidel do vašeho iPhonu. Místo iPadu můžete k přeposílání dat použít také Apple TV poslední generace.

Ideální použití

Při prvním pohledu mě napadlo, že by bylo ideální toto zařízení například do dětského pokoje pro sledování kvality vzduchu. Pro děti je zdravé prostředí důležité. Proto je v aplikaci možnost výběru profilu: Family (rodina – základní profil), Baby (pro děti), Asthmatic (pro astmatiky). Podle volby profilu se nastaví úroveň, při které dojde k upozornění na nějaký problém. (Nízká teplota, vysoká hladina CO2 a podobně.

Dobré je, že si můžete pořídit více kusů a rozmístit je po domě ve více místnostech. Umí se mezi sebou pak propojit. Ideální příklad je pak obývací pokoj, dětský pokoj a ložnice. V ložnici totiž často může docházet k nárůstu CO2.

Závěrem

Myslím, že za cenu 2 700 Kč je Netatmo Healthy Home Coach perfektně provedené. Líbí se mi, že tělo je kovové a může sloužit i jako vkusná dekorace interiéru. Aplikace od výrobce je přehledná. Kompatibilita s Apple HomeKit je obrovskou výhodou.

Nedomyšlené je, že naměřené hodnoty nelze sledovat přes počítač. Podívat se můžete jedině přes telefon nebo tablet. Také mi vadí, že hluk nelze sledovat v aplikaci Domácnost. Toto jsou však jediné dvě vady na kráse, které toto zařízení má.

Pokud vás zajímá něco, co nebylo zmíněno v článku, pište do komentářů.

Recenze: Netatmo Healthy Home Coach


1 komentář u „Recenze: Netatmo Healthy Home Coach

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *