DSCN6952Tato bezdrátová myš od značky Lenovo je svým designem určena pro notebooky série ThinkPad, nicméně funguje pro počítače všech značek. Jak je již v názvu zmíněno, ke snímání se používá laserový senzor. Ten nabízí poměrně vysoké rozlišení 1600 dpi. Díky laserovému senzoru se myš hodí téměř na jakýkoli povrch. Já osobně jsem neměl problém s použitím ani na nerovné pohovce.

S počítačem se propojuje přes běžný USB přijímač. Oproti podobné myši s názvem „ThinkPad Bluetooth Laser Mouse“ je přesnější a má méně časté výpadky. Sice si v počítači USB přijímačem zaberete jeden slot, ale za lepší kvalitu to stojí.

Je vybavena pouze dvěma tlačítky a rolovacím kolečkem, které můžete používat jako prostřední tlačítko. Kolečko lze naklánět také do stran. Naklánění kolečka můžete používat například pro posouvání vpřed nebo zpět v internetovém prohlížeči. Málo tlačítek by někomu nemuselo vyhovovat. Pro běžnou business práci však postačí.


DSCN6959 DSCN6955 DSCN6953

Povrch myši naštěstí není z lesklého plastu. Je pogumovaný podobně jako tělo ThinkPadů. Lenovo tomuto povrchu říká „soft touch“. Je opravdu příjemný na dotek. Myš je příjemná i na cestování. Je malá a USB přijímač lze uschovat dovnitř těla myši na magnetický držák. V tašce tedy zabere málo prostoru a nestane se, že někde ztratíte přijímač.

Výdrž

V balení naleznete dvě AA baterie Energizer. Na těchto bateriích by měla vydržet až půl roku. Výdrž se dá značně prodloužit, pokud nebudete zapomínat myš vypínat. O tom, že brzy dojdou baterie informuje myš pomocí dvou diod. Jedna je ve spodní části a druhá na horní části uprostřed mezi tlačítky.

DSCN6960 DSCN6956

Cena

Za 700 Kč je myš poměrně drahá, ale pro někoho, kdo si může dovolit ThinkPad by neměl být problém si připlatit za značku. Na druhou stranu jde o povedenou laserovou myš. Nemůžeme očekávat, že bude stát 300 Kč.

Klady a zápory

  • Design
  • Soft touch povrch
  • Dlouhá výdrž baterií
  • Vysoké rozlišení (1600 dpi)
  • Zabere USB slot
  • Vysoká váha
Recenze: Lenovo myš Laser Wireless 0A36188


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *