Recenze: DJI Osmo Mobile 3 Combo

30. 12. 2019

Stabilizátor DJI Osmo Mobile 3 Combo vyšel v září 2019 jako nástupce DJI Osmo Mobile 2. Stabilizace obrazu je při natáčení videí velice důležitá. Proto by neměl stabilizátor chybět ve výbavě nikomu, kdo natáčí videa často. Na kvalitu videa má určitě největší vliv kvalita mobilního telefonu, který pro natáčení využíváte. Bez stabilizace obrazu ale nemusí ani kvalitní obraz vytvořit dobrý výsledek.

DJI OSmo Mobile 3 má přednost proti konkurenčním značkám především v jednoduchosti ovládání. Najdete na něm tlačítko pro zapnutí (slouží také pro změnu režimu video/fotoaparát), tlačítko pro spuštění nahrávání, přední tlačítko, které má několik různých funkcí v závislosti na počtu stisknutí, dále posuvné tlačítko pro zoom a nakonec joystick pro otáčení. Celkem tedy pouze 5 ovládacích prvků. 

Kvalitní a kompaktní (skládací) konstrukce

Předpokládá se, že videa lidé natáčí většinou někde v terénu. Proto váží DJI Osmo Mobile 3 pouze 405 gramů a je skládací. Má skladné rozměry 157 × 130 × 46 mm. V balení najdete také praktický obal, do kterého se vejde stabilizátor a nabíjecí kabel. Prodává se také varianta Combo, kde v balení najdete navíc malý stativ (tripod). Ten se bohužel do obalu spolu se stabilizátorem nevejde. Musíte ho tedy nosit zvlášť. 

 

Aplikace DJI Mimo

Pro používání stabilizátoru není nutné využívat žádnou aplikaci navíc. Přišli byste však o mnoho funkcí, které stabilizátor nabízí. Doporučuji tedy určitě aplikaci DJI Mimo stáhnout a používat. Aplikace je povedená a díky ní můžete používat následující funkce navíc:

Funkce ActiveTrack 3.0 slouží ke sledování objektu. Můžete tedy například položit stabilizátor na stůl, označit svůj obličej pro sledování a následně se za vámi bude telefon otáčet. ActiveTrack 3.0 funguje dobře a při reálném použití opravdu může pomoci k lepším záběrům.

Funkce PANO umí automaticky vyfotografovat panorama 180° nebo rozšířené 180°. Fotografuje tak, že provede sérii jednotlivých plnohodnotných fotografií, které následně softwarově poskládá do jedné velké. Funguje to tedy odlišně od běžného snímání panoramatických fotografií. Je škoda, že není možné nafotit 360° snímky, které by bylo později možné použít například pro Google mapy. Stabilizátor totiž ani není možné otáčet do tak velkého úhlu.

Ovládání pomocí gest umožní pořídit fotografii nebo začít nahrávat video potom, co na telefon ukážete dlaň. 

Baterie a nabíjení

Na rozdíl od svého předchůdce má DJI Osmo Mobile 3 pro nabíjení  konektor USB C. Na stabilizátoru je navíc umístěn klasický USB port, díky kterému můžete nabíjet mobilní telefon. Stabilizátor tak může posloužit  také jako powerbanka. Bohužel však nabíjení funguje jen ve chvíli, kdy je stabilizátor zapnutý.

Baterie má kapacitu 2 450 mAh. Pokud telefon při upínání do držáku dobře vyvážíte, tak vydrží při úsporném používání přibližně 15 hodin.

Závěrem

Stabilizátor DJI Osmo Mobile 3 je užitečným pomocníkem a za cenu 3 000 Kč (bez tripodu) určitě stojí. Je skvěle skladný a nebude tedy problém s jeho nošením na různé akce. Také konektory telefonu zůstanou přístupné i po vložení do stabilizátoru. To nebývá u stabilizátorů zvykem. Vaše videa budou se stabilním obrazem vypadat o několik úrovní lépe.

Stabilizátor můžete zakoupit zde: Zakoupit DJI Osmo Mobile 3 Combo

Výhody

 • Skládací mechanismus – vejde se do malého pouzdra o rozměru 20 x 14 cm
 • Aplikace DJI Mimo je povedená
 • Nabíjení přes USB C
 • Dlouhá výdrž baterie

Nevýhody

 • Tripod se nevejde do pouzdra spolu se stabilizátorem
 • USB port na stabilizátoru nenabíjí telefon, pokud je stabilizátor vypnutý.

8 komentářů u „Recenze: DJI Osmo Mobile 3 Combo“

  • To bohužel nemám ověřeno. Nemám k dispozici android telefon, který by umožňoval natáčení ve 4K rozlišení. Možná zde v komentářích na toto odpoví někdo jiný.

 1. Zdravím,
  tušíte prosím při jaké maximální rychlosti lze gimbal používat?
  Myšleno při lyžování do jaké rychlosti bude pracovat správně.

  Děkuji

  Odpovědět
  • Protože jsem viděl gimbal používat i při natáčení sportu, předpokládám, že by neměl být výrazný problém ani s nárazy větru při vyšší rychlosti. Gimbal bude otřesy a nárazy větru kompenzovat. Každopádně pro tyto účely je určitě vhodnější akční kamera jako například GoPro.

Napsat komentář