Apple v září 2020 vydal dvoje nové hodinky. Apple Watch SE, které jsou cenově dostupnější a Apple Watch 6. Pro dnešní recenzi máme k dispozici hodinky Apple Watch 6 ve velikosti 44 mm a s barvou navy blue (námořnicky modrá). Jedná se o největší a nejvybavenější hodinky, které Apple nyní nabízí. Obsahují tedy Always On displej a také měření okysličení krve. Následující recenze vychází z běžného používání v průběhu 20 dní.

Cena za 44mm model je 12 290 Kč – zobrazit na Alza.cz. Cena je tedy stejná jako u předchozích verzí. 

Vzhled – stejný jako u předchozích modelů

Hodinky vypadají celkově elegantně a kvalitně stejně jako u předchozích modelů. Kromě nově červené a modré barvy je téměř nemožné Apple Watch 6 rozeznat od předchozích modelů. I úhlopříčka displeje zůstala stejná. Díky tomu si můžete vzít řemínky například z modelu 5 a používat je i na nových.

Fotogalerie

Je modrá dobrá?

Nové Apple Watch si můžete koupit v těchto barvách: šedá, stříbrná, zlatá, modrá a červená. Pro naši recenzi máme k dispozici modré. Na první pohled se vám může zdát, že modré hodinky jsou určeny dětem a přemýšlíte o šedé nebo stříbrné barvě, což je sázka na jistotu. Modrá barva hodinek je však velice tmavá a myslím, že se hodí i pro konzervativnější uživatele. Modré hodinky vypadají dobře i ke košili nebo třeba k obleku. 

Balení již bez nabíjecího adaptéru

To, že v krabičce s hodinkami najdete pouze nabíjecí USB kabel bez adaptéru Apple vysvětluje svojí starostí o životní prostředí. Přitom například jejich bezdrátová sluchátka AirPods neumožňují výměnu baterie ani v servisech. To znamená, že jakmile se baterie ve sluchátkách opotřebuje, funkční sluchátka za 6 500 Kč můžete vyhodit.

Životní prostředí ani ekologie v tom podle mého názoru nebude. Lidé v Applu prostě přemýšleli jakým způsobem to udělat, aby měli vyšší marže a zároveň zůstala stejná cena jako u minulých modelů. Odebrali tedy nabíjecí adaptér z krabičky a vysvětlení? – ochrana planety a životního prostředí. Podobný princip zdražování, kdy nedojde ke zvýšení ceny můžeme vidět u některých prodejců potravin. Například oblíbená čokoláda Toblerone s hmotností 170g změnila gramáž na 150g při zachování stejné ceny. Zajímavý článek na toto téma najdete například na zpravy.aktualne.cz: Toblerone má „propast“ mezi trojúhelníky.

Jak hodinky vlastně využít?

Pro někoho, kdo ještě žádné chytré hodinky nemá je dobré popřemýšlet o tom, proč by si je měl koupit. K čemu se vlastně hodinky Apple Watch 6 dají využít? V prvé řadě jsou hodinky takovou prodlouženou rukou iPhonu. Fungují tedy pouze s iPhonem. 

Možnosti využití:

 • Zobrazování notifikací přímo na zápěstí.
 • Bezkontaktní placení ve všech obchodech s platebním terminálem.
 • Sledování sportovní aktivity (vzdálenosti, časy, trasy a mapy)
 • Sledování zdravotních údajů (srdeční tep, okysličení krve, EKG, okolní hluk, délka spánku)
 • Telefonní hovor můžete přijmout přímo na hodinkách. Ideální například v autě pokud nemáte auto s Apple Car nebo handsfree.
 • Na dálku se dá ovládat spoušť fotoaparátu v iPhonu, který máte třeba někde na stativu.
 • Jo a taky ukazují čas a datum.

Možností, jak hodinky Apple Watch 6 využít je více ale tento seznam je přehled základů. Podle toho se můžete rozhodnout, jestli si hodinky pořídit. Byla by škoda aby většinu času ležely v šuplíku. 

Výdrž a rychlost nabíjení

Hodinky používám běžným způsobem, kdy je stále zapnutý displej (funkce Always-On), na hodinky chodí celý den notifikace a automaticky dochází také k měření různých zdravotních funkcí. Hodinky vždy ráno po probuzení připojím na nabíječku. V tu chvíli mají nejčastěji asi 40% baterie. Na 100% se poté nabíjí přibližně 40 minut. Dá se tedy říci, že s opatrnějším zacházením vydrží i dva dny. Pro prodloužení výdrže by mělo stačit vypnout funkci Always on. Zatím jsem ale neměl důvod výdrž takto prodlužovat. 

Novinka – Měření míry okysličení krve

Na základě hladiny kyslíku v krvi si můžete udělat představu o své celkové kondici. K měření dochází automaticky během dne i noci a samozřejmě můžete měření spustit i kdykoliv sami. Nejčastěji se běžný výsledek pohybuje od 90% do 100%.

 

Video s představením Apple Watch 6

Závěrem

U nových Apple Watch 6 nedošlo k revoluci a pokud máte například model 4 nebo 5, nevyplatí se přecházet na nové. Apple Watch 6 mají sice jasnější Always on displej a výkonnější procesor, ale rozdíl není tak velký. U výkonnějšího procesoru je výhodou pouze to, že do budoucna vám hodinky déle vydrží bez nutnosti přejít na novější model. A pokud nepotřebujete mít displej stále rozsvícený, pak je podle mého názoru lepší sáhnout po Apple Watch SE, které stojí 8 790 Kč. Ušetříte tak 3 500 Kč a přijdete pouze o Always On displej, měření EKG a měření hladiny kyslíku v krvi.

Odkaz na detail produktu na Alza.cz

Alza.cz: Apple Watch Series 6 44mm Modrý hliník s námořně modrým sportovním řemínkem

Cena v době psaní recenze: 12 290 Kč

Klady

 • Always on display – Displej zobrazuje údaje i bez natočení zápěstí. Navíc je u modelu 6 mnohem jasnější než u předchozí verze.
 • Můžete platit pomocí Apple Pay.
 • Veškeré notifikace z iPhonu máte vždy „po ruce“.
 • Výškoměr umí měřit neustále v reálném čase.
 • Rychlé nabíjení – z 0% na 100% přibližně za 70 minut.

Zápory

 • Hodinky fungují pouze pokud máte také iPhone.
 • V krabičce již není nabíjecí adaptér přitom cena zůstává stejná jako u starších modelů.
 • Hodinky lze nabíjet pouze speciální nabíječkou. Nemůžete tedy využít běžnou bezdrátovou.
 • Apple Watch 6 jsou téměř stejné jako předchozí model.

Zajímají vás další recenze zajímavých zařízení? Prohlédněte si další recenze na geekblog.cz.

Recenze Apple Watch 6 navy blue 44mm


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *