Dota 2 je fantasy online strategická hra, kterou vyvíjí společnost Velve a zahrát si ji můžete přes Steam klienta. Tato hra vychází z mapy ve hře Warcraft III. Tato původní mapa nebyla oficiálně vydána společností Blizzard, která vyvinula Warcraft 3. Dota 2 je momentálně v beta verzi a hrát ji mohou pouze pozvaní hráči.

Dota 2 - Bloodseeker

Jedna hra trvá většinou mezi 30 a 60 minutami. Hraje ji nejčastěji 10 hráčů. Pět proti pěti. Cílem je zničit hlavní budovu v nepřátelské základně. Před začátkem hry si vyberete hrdinu, za kterého chcete hrát. Hrdinů je téměř sto, takže je opravdu z čeho vybírat. Hrdinové jsou rozděleni do tří kategorií. Strength (Síla), Agility (Obratnost) a Intelligence (Inteligence). Každý hrdina má své přednosti a slabiny. Hra je perfektně vyvážená. O žádném hrdinovi se nedá říci, že by byl dobrý, nebo špatný.

Obě základny jsou spojeny třemi cestami. Na cestách jsou obranné věže. Z každé základny automaticky každých několik vteřin vyjdou Creepy. Creepy jsou jednotky, které nikdo nemůže ovládat. Tyto jednotky útočí na vše kolem sebe a jdou stále směrem k nepřátelské základně.

Trailer ke hře Dota 2

Postupem času díky zabíjení creepů a nepřátelských hrdinů získáváte zkušenosti a zlato, za které si kupujete lepší vybavení. Na této hře se mi líbí, že se vybavení nepřenáší do dalších her, takže je úplně jedno, jestli hrajete pětkrát týdně, nebo jednou za měsíc. Stále máte stejnou šanci na výhru jako ostatní hráči.

Velkou nevýhodou je to, že jde o týmovou hru. Pokud nemáte 4 kamarády, kteří by s vámi hráli, musíte se připravit na to, že vám plno her mohou pokazit ostatní spoluhráči.

Toto video jsem natočil k demonstraci kvality hraní na mém notebooku.

Počítačová hra – Dota 2


1 komentář u „Počítačová hra – Dota 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *