Už ve článku o routerech z předchozího roku (Nejlepší router 2021- WIFI 6) jsem doporučoval koupit router s technologií Wifi 6. Někdy je Wifi 6 také označována jako Wifi 802.11AX nebo jen WIFI AX.

I v roce 2022 jsou stále routery s Wifi 6 to nejlepší, co můžete koupit. Sice se již objevil standard Wifi 7 ale routery s Wifi 7 se ještě na trhu neobjevují.

Nejlepší routery v roce 2022 s Wifi 6

TP-Link Archer AX73

Kde koupit: TP-Link Archer AX73 na Alza.cz

Skvělých rychlostí dosahuje router TP-Link Archer AX73, který se cenově dostává níž, než podobné routery. Konkrétně tento router dosahuje rychlosti přenosu dat 5 378 Mb/s. Z tohoto důvodu ho doporučuji.

Jedná se samozřejmě o router s gigabitovými porty. V dnešní době se již nevyplatí kupovat routery, které mají jen 100 Mbit porty a takový router bych již nedoporučoval. Na routeru najdete také USB port, který můžete využít pro tiskárnu nebo třeba externí disk. Potěší pak i detaily jako možnost vypnutí LED kontrolek, které vás ve tmě mohou rušit.

TP-Link Archer AX 73 je kvalitní a výkonný router, který však stále pořídíte za relativně rozumnou cenu.

Asus RT-AX92U

Kde koupit: Asus RT-AX92U na Alza.cz

Opravdu velice kvalitní router značky Asus nabízí rychlost až 6071 Mb/s. Další skvělou vlastností je podpora Mesh systému ASUS AiMesh, kterou využijete v případě, kdy máte větší dům a potřebujete mít Wifi opravdu všude.

Mesh systém funguje tak, že si pořídíte více routerů, které mezi sebou propojíte. Následně vidíte všude silný signál a routery si automaticky předávají jednotlivá zařízení když třeba chodíte po domě. Vždy jste pak připojeni k routeru, který vydává nejsilnější signál.

ASUS RT-AX89X

Kde koupit: ASUS RT-AX89X na Alza.cz

Opravdu nejlepší router, jaké je vůbec možné koupit je ASUS RT-AX89X. Cena však dosahuje téměř ke 13 tisícům korun. Za tyto peníze dostanete router s rychlostmi, které dosahují v součtu obou pásem na 6 104 Mb/s. Silnější 5GHz pásmo nabídne rychlost 4 804 Mb/s. Pro starší zařízení je ve 2,4GHz síti vyhrazeno krásných 1 300 Mb/s.

Úžasné je také to, že router má dokonce dva 10 gigabitové porty. Podporováno je optické i měděné připojení. Dále 8 LAN gigabitových portů. K dispozici jsou dále 2 USB porty.

I tento router je samozřejmě možné zapojit do systému Mesh s dalšími routery.

Nejlepší wifi router 2022 s WIFI 6


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *