Facebook brzy získá nový vzhled

7. 3. 2013

novyfacebookSbohem nepořádku, vítejte, jasné, krásné příběhy. S tímto heslem Facebook představuje nový vzhled. Očekávat můžeme větší písmo a výraznější zobrazování obrázků a videí na zdi. Podobu zdi na rozdíl od profilů a stránek Facebook dlouho neměnil. Ode dnešního dne ale začal Facebook uživatelům měnit podobu zdi.

 

Spousta ovládacích prvků se přesunula do levé lišty s tmavým pozadím. V této liště najdete také seznam přátel, kteří jsou online a tedy k dispozici pro chat. Posunuly se také ikony s upozorněními na nové zprávy, interakce a žádosti o přátelství. Nyní tyto ikony najdete v pravém horním rohu.

novyfacebook3

Nové filtrování obsahu

Kromě kosmetických změn se dočkáme také více možností jak filtrovat obsah. Přibudou tyto filtry:

Všichni přátelé
Příspěvky všech přátel seřazené od nejnovějších po nejstarší.

Fotky
Fotografie nahrané přímo na Facebook i nahrané aplikacemi pro sdílení fotografií. (Instagram)

Hudba
Skladby, které poslouchají vaši přátelé nebo příspěvky vašich oblíbených zpěváků.

Sleduji
Příspěvky lidí, které sledujete (odběry) a příspěvky stránek, které se vám líbí.

Hry
Příspěvky týkající se her a aplikací na Facebooku.

Kdy se projeví změna na mém profilu?

Změny budou jako vždy probíhat postupně v několika vlnách. Není tedy jednoznačné, kdy se dočkáte právě vy. Jako první by se měli dočkat uživatelé počítačů. Následovat budou chytré telefony a tablety. Pokud chcete být mezi prvními, kteří budou požívat nový vzhled, zapište se do pořadníku klepnutím na tlačítko na stránkách: www.facebook.com/newsfeed.

novyfacebook2

Určitě lidé brzy začnou zakládat (tradičně) plno protestujících skupin a podvodných stránek, které budou slibovat návrat ke starému vzhledu. Nevěřte tomu. Jakmile se vzhled mění, je to vždy na trvalo. Dříve nebo později si budete si muset zvyknout.

Můj názor

Myslím, že nový vzhled vypadá lépe, než ten starý. Některé prvky mi připomínají Google+. Možná se grafici Facebooku trochu inspirovali právě tam. Tmavá lišta na levé straně vypadá zase jako ta v Linuxu Ubuntu. Co se týče nových funkcí a používání, o tom se přesvědčím až budu mít nový vzhled k dispozici. Zatím hodnotím tedy pouze vzhled a to kladně.

Napsat komentář