Po nějaké době se u počítačů často stává, že začínají zpomalovat. V tomto článku najdete způsoby, jak svému počítači vrátit jeho rychlost.

1. Promazání programů

Projděte si v počítači všechny programy. Ty, které nepoužíváte jednoduše smažte. Ve Windows stačí otevřít ovládací panely > programy > programy a funkce. V seznamu programů vyberte program, který chcete odinstalovat a klepněte na tlačítko „Odinstalovat“. Doporučuji nemazat programy, které neznáte. Mohlo by se stát, že byste například odinstalovali funkce speciálních tlačítek pro ovládání hlasitosti a podobně.

2. Zakoupení SSD

Jak už je z nadpisu patrné, tato metoda se neobejde bez investování peněz. Pokud máte počítač nebo notebook se starým plotnovým diskem, pak výměna za SSD velice pomůže. 

3. Oprava registrů a smazání zbytečných souborů

S oběma úkoly pomůže program s názvem Ccleaner. Jeho ovládání je jednoduché a funguje bez problémů.

4. Uvolnění místa na disku

V některých případech je počítač pomalý protože máte téměř plný pevný disk. Pokud ani nevíte, co vám na disku odebírá tolik místa, můžete využít program SpaceMonger. Jeho fungování perfektně popsal Crafak v tomto videu: 


SpaceMonger v čase 3:40

5. Nastavení „po spuštění“

Některé programy jsou v počítači nastaveny tak, aby se spouštěli ihned po zapnutí počítače automaticky. Čím více programů je takto nastaveno, tím pomalejší start systému je. Ve Windows 10 stiskněte CTRL + ALT + DELETE a vyberte Správce úloh. V nově otevřeném okně pak vyberte záložku „Po spuštění“. Zde uvidíte programy, které se spouští po startu počítače. Ne každý program potřebujete spouštět protože ho využíváte pouze občas. Typickým příkladem je Skype. U takového programu můžete zakázat jeho spouštění.

5 způsobů, jak zrychlit počítač


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *