Ještě před zakoupením telefonu Samsung Galaxy Nexus jsem věděl, že pro něj existují dvě dokovací stanice od oficiálního výrobce – Samsungu. Na vertikální uložení telefonu (EDD-H1F2) a na horizontální (EDD-D1F2). Dobré názvy pro tyto výrobky že?:)

EDD-D1F2

Samsung EDD-D1F2 je dražší a bez HDMI. Telefon se spojí s dokovací stanicí pomocí tří kontaktů na pravé straně telefonu (fotografie kontaktů v tomto článku). Hlavní výhodou je to, že pokud používáte nějakou aplikaci na zobrazování hodin, zobrazí se obrovské hodiny přes celý displej. Také díky připojení třemi kontakty se neopotřebuje micro usb konektor. Na druhou stranu si myslím, že pokud by mi někdo začal volat, bylo by nepohodlné telefon obracet do vertikální polohy.

Galaxy Nexus dokovací stanice

Takto pěkně by se zobrazily hodiny u EDD-D1F2.

EDD-H1F2

Tuto verzi jsem si vybral protože obsahuje hdmi konektor.  Těšil jsem se, že budu moci připojit telefon k televizi a zobrazovat tam například fotografie. Zjistil jsem, že přes HDMI kabel si fotografie prohlížet nemůžu. V návodu je napsáno: Using the Desktop dock, you can enjoy videos throught HDTV or other HDMI devices. Tedy: Můžete sledovat videa na televizi nebo jiném zařízení s hdmi vstupem. Prakticky to znamená, že po připojení k televizi se objeví logo Android a nic víc. Pokud spustíte aplikaci YouTube, v televizi se budou přehrávat videa, která v telefonu spustíte. Nevím proč není možné streamovat obraz přes HDMI do televize, ale je to škoda.

Na zádech dokovací stanice je prohlubeň ve tvaru čtverce. Můžete ji vidět na fotografiích. Pokud vám začne zvonit telefon, díky této prohlubni nebude zvonění zkreslené.

Stanici mám připojenou neustále k zásuvce a položenou na stole. Vždy, když dorazím domů, telefon položím do stojánku. Telefon se nabíjí a zároveň mám z telefonu hodiny.

Výhody a nevýhody oproti EDD-D1F2

 • Dobře se přijímají hovory
 • Má HDMI konektor (bohužel použitelný pouze pro některé apliakce)
 • Zobrazuje menší hodiny
 • Časem se opotřebuje micro usb konektor

Aplikace pro zobrazení hodin

unnamed

Dock Clock (Night Clock)

Tato aplikace je zdarma. Jedná se o aplikaci, kterou používám a můžete ji vidět v akci na fotografiích.

 

 

Recenze: Samsung EDD-H1F2


2 komentáře u „Recenze: Samsung EDD-H1F2

 • 10. 4. 2013 (06:17)
  Trvalý odkaz

  Streamovat všechen obraz přes HDMI jde, ale pouze s custom kernelem. Nevýhoda je, že se telefon v docku nabíjí pomaleji, než z AC sítě. Jinak jsem tento dock koupil na aukro za cca 270kč a jsem s ním naprosto spokojen. Je těžký, jen tak se nevyvrátí a telefon do něj pěkně zapadne a vypadá v něm moc dobře. Obraz sleduji na velké televizi a systém ovládám z gauče pomocí bluetooth myšky a klávesnice.

  Reagovat
 • Pingback:Recenze: Samsung EDD-D1F2 | Geekblog.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *