V noci ze středy na čtvrtek bylo na Google+ rušno. Obvykle touto dobou nikdo nic nepíše ale tentokrát všichni diskutovali na téma #novygoogleplus. Převážně jsou ohlasy kladné. Na první pohled vypadá nový Google+ dobře. Uživatelé Pinterestu si určitě všimli, že se Google inspiroval pravděpodobně u této sítě.

Sloupce s příspěvky

Pokud máte monitor s rozlišením alespoň 1540 pixelů na šířku, budou se vám zobrazovat tři sloupce s příspěvky. V praxi to vypadá tak, že na nejběžnějším patnáctipalcovém notebooku máte sloupce dva a na externím monitoru tři. Tři sloupce jsou na první pohled nepřehledné, ale myslím, že se na to dá zvyknout. Navíc pokud budete mít problém s chronologickým rozřazením příspěvků, můžete použít klávesy J a K, kterými se budete posouvat po jednotlivých příspěvcích. Pokud si přesto nebudete chtít zvykat, je možné zobrazení přepnout do jednosloupcového rozložení steamu. V tomto rozložení není bohužel využita celá šířka obrazovky a u velkých monitorů tedy nastává stejný problém jako u předchozí verze Google+.

Automaticky uploadované fotografie

Také používáte automatický upload fotografií z telefonu přímo na Google+? Dříve se nahrané snímky zobrazily v pravém sloupci. Jenže ten tu teď není. Upozornění na nahrané fotografie se nyní objevuje přímo mezi ostatními příspěvky. To myslím není nejlepší umístění.

Hangouty

Hangouty jsou asi největší katastrofou z novinek na Google+. Mnoho lidí si na ně stěžuje. Jsou vlastně úplně nepoužitelné. Nikde není žádný ukazatel, kdo je zrovna online. Chat se propojil s hangouty a celé to prostě nefunguje. Myslím, že Google již na opravení problému pracuje. Přece jen tato novinka běží teprve několik hodin. Doufejme tedy, že se opravdu pracuje na opravě. Prozatím mám hangouty vypnuté.

Animace

S animacemi tentokrát v Googlu nešetřili. A proč ne, lidem se animace líbí. Pokud chcete vytvořit nový příspěvek, okno pro tvorbu příspěvku se přesune do střední části obrazovky a ostatní příspěvky se odsunou směrem dolů. Pokud jste si pustili první video, které jsem přiložil k tomuto článku, určitě jste to viděli. Podle diskusí, které jsem zatím četl to někoho může rozptylovat, ale mě se to líbí.

Na hlavní stránce můžete narazit ještě na další dvě animace. Při scrollování stránky zjistíte, že se horní lišta zmenší a při pohybu nahoru se opět vrátí do původní velikosti. Zmenšení lišty je určitě výhodné pokud používáte notebook a velikost monitoru vás omezuje. Ovšem při používání velkého monitoru mě stálé změny velikosti lišty rozčilují. Druhou animaci objevíte ve chvíli, kdy začnete hledat menu, které bylo na levé straně. Ono je stále na levé straně, ale je skryté. Opět myslím, že při používání notebooku je skrývání menu žádoucí. Na velkém monitoru je situace úplně jiná. Žádné místo není třeba šetřit a skrývání menu opět jen odvádí pozornost a může někoho docela štvát.

Fotogalerie

V novém Google+ naleznete ještě několik novinek ve fotogalerii, která například automaticky vylepšuje nahrané fotografie. Také pokud nahrajete několik podobných fotografií, budete z nich moci vytvořit jednoduše pohybující se gif. Kromě animace dokáže Google+ rozpoznat i panoramatické snímky a poskládá je za sebe.

Jak hodnotíte změny na Google+ vy? Líbí se vám nebo byste se raději vrátili ke starší verzi? Piště prosím do diskuse pod článkem.

Nový Google+


3 komentáře u „Nový Google+

 • 16. 5. 2013 (20:46)
  Trvalý odkaz

  V tom chate ti ukazuje kto je pritomny to ze pod profilovou fotkou je tenka zelena ciarka…ale inak suhlasim predosli google talk bol lepsi a prehladnejsi…najme mi chyba zmena statusu…mohol som sa prepnut do stavu nevyditelny ale pritom som si pisal s kamosom…pre ostatnych som bol nevyditelna a to bola vyhoda…teraz to tam uz nieje a dost mi to chyba…to mozem mat rovno trvalo zapnuty Pidgin… :-(

  Reagovat
  • 16. 5. 2013 (20:56)
   Trvalý odkaz

   No, já u nikoho tu zelenou čáru nemám. Navíc v tom seznamu vidím jen pár lidí a většina z nich mi zmizela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *