Ne každý si uvědomuje, jak snadné je přijít o své drahocenné fotografie. K zálohování fotografií se nejčastěji používají stále pevné disky. Spolehlivé a automatizované zálohování fotografií stále není perfektně vyřešené. Pokud jste uživatelé počítačů od společnosti Apple, pak určitě vyzkoušejte zálohování pomocí Timemachine.

Ideální způsob zálohování:

U zálohování je důležité, aby data nebyly na jednom místě. Pro absolutní jistotu byste měli mít fotografie na třech místech.

  1. Fotografie uložené v počítači.
  2. Fotografie uložené na externím nebo síťovém disku.
  3. Fotografie uložené na externím disku, který se nachází na jiné lokalitě jako prevence proti zlodějům nebo proti živelným pohromám.

Tento způsob zálohování však používá málokdo. Nejčastěji mají lidé fotografie v počítači a také na externím disku. Kromě toho je dobré používat některou z cloudových služeb, kde můžete fotografie také mít uložené. Mezi tyto služby patří například photos.google.com nebo rajce.net. Nevýhodou cloudových služeb, které jsou zdarma je to, že velikost fotografií je omezená. To znamená, že tam fotografie většinou nemůžete mít v plné kvalitě. U placených cloudových služeb se pak nemusíte omezovat vůbec.

 

Jak zálohovat fotky


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *