keepKrátce po oznámení konce Readeru přichází Google s novou službou Keep. Minulý týden se v internetových diskuzích spekulovalo o tom, že Google něco připravuje. Tyto spekulace se dnes potvrdily. Služba nabízí zapisování jednoduchých textových poznámek nebo seznamů. Textové poznámky lze obohatit o obrázky.

Obrázky bohužel není možné vkládat pomocí funkce drag and drop, jak jsme zvyklí třeba z Gmailu nebo Google+. Každou poznámku lze také barevně odlišit. Na výběr máte ze sedmi barev. Samotný text se formátovat nedá. Barevné odlišení se projevuje pouze proužkem na horní části poznámky. Každou poznámku můžete buď archivovat, nebo úplně vymazat.

Již zapsané poznámky lze zobrazovat ve dvou různých režimech. V mřížkovém nebo seznamovém zobrazení. Web se službou Keep má responzivní design, takže vypadá dobře na notebooku i na velkých monitorech.

Keep nemá mnoho funkcí, ale nejsou ani potřeba. Jen zamrzí, že poznámky nejsou propojené s kalendářem. Je pravděpodobné, že Googleb bude službu Keep postupem času obohacovat o další funkce. Je tedy možné, že někdy půjde řadit poznámky do kategorií a podobně. Google Keep naleznete na adrese drive.google.com/keep.

Aplikace pro Android

Odkaz na aplikaci v play storu: Google Keep

Na aplikaci Keep je zajímavé, že umí ukládat hlasové poznámky. Hlas převede na text a zvukový záznam také uloží. Zvukový záznam je potom možné stáhnout. V aplikaci pro android lze také jednotlivé poznámky tažením přeřazovat. Na webu Keep přeřazovat poznámky nelze.

Google spouští službu keep – poznámkový blok


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *