Coinbase vs Coinbank – kde je nákup bitcoinu levnější?

14. 4. 2022

Pokud si chcete z nějakého důvodu nakoupit bitcoin, je nejlepší bitcoiny dostat do vlastní hardwarové peněženky. Máte tak své bitcoiny opravdu u sebe a nikdo další k nim nemůže mít přístup. Není potřeba si na nákup najímat někoho dalšího. Nejvíce mohu doporučit českou hardwarovou peněženku Trezor. Abyste ale mohli na hardwarovou peněženku bitcoiny poslat, musíte je někde nejdřív nakoupit. K tomu slouží mimo jiné online směnárny. V mém okolí lidé nejčastěji k nákupům kryptoměn používají coinbase.com. Nákup je zde velice jednoduchý a rychlý. Stačí založit a ověřit účet a následně v nastavení vložit údaje platební karty. Ověření účtu vyžaduje zaslat fotografii občanského průkazu nebo jiného průkazu totožnosti. Nemusíte se zaslání fotografií bát. Směnárny jsou nucené zákonem po vás toto ověření vyžadovat. Nákup je pak otázkou několika kliknutí. Je ale tento nákup levný?

Někteří fanoušci kryptoměn si oblíbili také českou směnárnu coinbank.cz. Mě zajímalo, jestli je nákup na coinbank.cz levnější než na coinbase.com.

Coinbase vs Coinbank

Kromě ceny mohu posoudit i to, jak pohodlně a bezpečně se dá s oběma směnárnami pracovat. Coinbase je velice pohodlný na ovládání a má i aplikaci do mobilního telefonu. Díky tomu můžete nakoupit jakoukoli kryptoměnu během několika vteřin i třeba někde na cestách z telefonu. Na druhou stranu u nákupu na coinbase.com platíte poplatky za platbu kartou (asi 3,88%) a dále poplatek za převod českých korun na eura. Další poplatek platíte za samotný nákup. Při nákupu za 51,99 € zaplatíte na coinbase.com poplatek 1,99 €.

Na coinbank.cz nakupujete bitcoin za stanovenou cenu, ale bez dalších poplatků. Poplatkům se vyhnete tak, že peníze na svůj coinbank účet převedete a až po přičtení peněz na váš účet můžete nakoupit kryptoměnu. Peníze posíláte na český bankovní účet protože coinbank je česká firma. Ve výsledku je zde tedy cena nákupu přehlednější. Další velkou výhodou coinbank.cz je možnost nastavit si, že chcete nakoupit bitcoin například za 5000 Kč ve chvíli, kdy klesne cena bitcoinu na 800 000 Kč za minci. Coinbank.cz pak automaticky provede nákup i kdyby k tomuto cenovému propadu došlo uprostřed noci. Limitní nákupy Coinbase.com zatím nenabízí ale můžete si tam alespoň nastavit opakující se nákupy.

Pohodlnější a rychlejší nákupy i převody bitcoinů do hardwarové peněženky jsou na coinbase.com. Co se týče zabezpečení, tak bych neměl strach ani u jedné směnárny. Dlouhodobě se stejně vyplatí si kryptoměnu převést do vlastní hardwarové peněženky a tím pádem o kryptoměnu přijít nemůžete. Na coinbase, kde máte uloženou platební kartu je možnost používat dvoufázové ověření a díky tomu nemusíte mít strach ani o zneužití karty.

Kde je nákup bitcoinu levnější

Lepší pohodlí nákupu tedy nabízí coinbase.com. Je tedy i dražší na nákup? Ano je.

Pro test jsem nakoupil na coinbase.com za 51,99 €, což reálně bylo 1308 Kč. Za tuto cenu jsem dostal 0,00123473 BTC až do hardwarové peněženky. Na coinbank.cz jsem nakoupil za 1321 Kč a dostal jsem za to 0,00129495 BTC až do hardwarové peněženky, což je o 0,00006022 BTC více ve prospěch coinbank.cz. V době nákupu jsem tedy v bitcoinech dostal na coinbank.cz o 46 Kč více než na coinbase.com i po odečtení 13 Kč, které jsem na coinbank utratil navíc. 46 Kč se nemusí zdát jako velká částka, ale při investicích se snažíme o ušetření každého procenta pro zvýšení zisku a 46 Kč z celkové částky 1308 Kč je 3,5%. Dá se tedy říci, že nákup na Coinbank je o 3,5% levnější. Samozřejmě záleží na tom, za jak velkou částku chcete nakupovat, ale myslím, že nakupovat každý měsíc za 1300 Kč je rozumné pro většinu běžných lidí. 

Závěrem

Je samozřejmě na vás, jestli dáte přednost hezčímu webu s možností nákupu v aplikaci za pár vteřin a zaplatíte za to při každém nákupu 46 Kč navíc, nebo se raději rozhodnete nakupovat levněji a na webové stránce s nutností poslat peníze na účet předem a na bitcoiny si počkáte i 24 hodin. U nákupů za jiné částky by test dopadl samozřejmě jinak. Každopádně by i při jiných částkách byl coinbank.cz levnější protože coinbase.com zvyšuje poplatky při větších nákupech.

Z mého odkazu můžete ještě získat bonus za registraci ať už se rozhodnete pro coinbank.cz nebo pro coinbase.com. Stačí provést registraci, ověření a nakoupit kryptoměny za 2500 Kč v případě coinbase nebo za 10 000 Kč v případě českého coinbank.

Bonus 400 Kč při registraci na coinbank.cz a nákupu za minimálně 10 000 Kč: Získat bonus 400 Kč na coinbank.cz

Bonus 220 Kč při registraci na coinbase.com a nákupu za minimálně 2 500 Kč: Získat bonus 220 Kč na coinbase.com

Pokud byste chtěli podpořit rozvoj tohoto webu, můžete přispět pomocí Bitcoinů na adresu:

bc1qahm4wvu8waz9nkptgul49wsn7ha3n7schtnjzt

 

Napsat komentář